Myślozmianka - czarodziejska różdżka

opracowana na podstawie Czarodziejskiej Różdżki - Kids Yoga Fun: https://kidsyogafun.com/a-relaxation-story-about-changing-feelings/Połóż się na plecach, możesz włożyć pod głowę poduszkę, przykryć się kocem i zamknąć oczy. Wyprostuj nogi, niech palce u stóp opadną na boki, dłonie połóż na brzuszku lub zostaw ręce ułożone wzdłuż ciała. Skup się na oddychaniu. Poczuj, jak Twój brzuszek przy wdechu unosi się do góry i wraz z wydechem opada w dół. Jest Ci miło i przyjemnie, jesteś spokojny.

Wyobraź sobie wspaniały piernikowy domek. Mieszka w nim wróżka z psem Ptysiem. Ma ona czarodziejską różdżkę, którą potrafi wszystko wyczarować. Chce, żeby było lato, używa różdżki i zima zmienia się w lato. Chce urodzinowy wielopiętrowy tort, używa różdżki, wypowiada zaklęcie abrakadabra i pojawia się piękny, wielopiętrowy tort. Chce, by jej domek otaczały drzewa, bierze różdżkę, wypowiada zaklęcie i pojawiają się piękne zielone drzewa. Pewnego razu, postanowiła spędzić kilka dni bez różdżki. Poprosiła Ciebie, abyś się nią zaopiekował. W nagrodę za opiekę, pozwoliła Ci raz użyć różdżki, ale tylko do zmiany siebie, swojego zachowania i emocji. Pomyśl, co chciałbyś zmienić w swoim zachowaniu lub emocjach. Użyj różdżki, wypowiedz zaklęcie abrakadabra i poczuj zmianę. Czujesz się teraz lepiej? Jest Ci przyjemniej i weselej. Pamiętaj, zawsze możesz coś zmienić.

Zrób głęboki wdech i wydech, poruszaj paluszkami u stóp, paluszkami u rąk, przeciągnij się. Możesz przyciągnąć kolana do brzuszka. Jak będziesz gotowy połóż się na boku i podpierając się przejdź do siadu. Skrzyżuj nóżki i zatrzymaj się na chwilę. Przyłóż dłoń do serduszka i zwróć uwagę, jak bije. Czy jest spokojne, podobnie jak Twój oddech, ciało i głowa?

19 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie